Rajd Cieszyńska Barbórka

01.01.2023
ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022
odbędzie się w dniach 18-19 listopada

Impreza zadecyduje o losach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w poszczególnych klasach oraz klasyfikacji generalnej

ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka 2022 zakończy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2022. Właśnie podczas klasyka rozgrywanego na południu Polski rozstrzygną się losy mistrzostwa w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych klasach. Kto ma aktualnie największe szanse na triumf?

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Śląska prowadzi załoga Maciej Hawro / Wojciech Kolaczek. Mają oni przewagę w wysokości 13 punktów nad drugim Marcinem Pogorzelskim. Trzecie miejsce ze stratą 28 punktów zajmują Marcin Gluza z Kamilą Klaczańską. Tylko te trzy załogi mają szansę na tytuł. Do zdobycia w ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022 jest bowiem aż 40 punktów. Te trzy załogi rozstrzygną również między sobą losy tytułów w klasie A2, gdzie Hawro i Kolaczek mają 3 punkty przewagi nad Pogorzelskim i 21 punktów przewagi nad Gluzą i Klaczańską.

W klasie A1 prowadzą Łukasz Mrozek i Marek Wolski. Sygnują się oni przewagą 6 punktów nad załogą Grzegorz Pasterak i Adam Gładysz oraz 32 punktów nad Michałem Szmidtem. W Pucharze Peugeota i Citroena o mistrzostwo walczy trzech kierowców – Dawid Wenta, Marcin Biernat i Adrian Michalak. W klasie RN1 szykujemy się na kapitalny pojedynek Aleksandra Kołodzieja i Kamila Kawalca. W RN3 losy tytułu rozstrzygną między sobą Rafał Wyderka, Łukasz Godula i Damian Boncela. W kategorii Classic niezwykle siebie znajdują się Michał Szerla, Waldemar Śliwka i Przemysław Kurek.

W żadnej z klas losy mistrzostwa nie są jeszcze rozstrzygnięte. To zwiastuje nam absolutnie kapitalną walkę w ProfiAuto 46. Rajdzie Cieszyńska Barbórka 2022. Nawet przez moment nikt nie będzie mógł odpuścić, a to sprawia, że kibice będą oglądać w nadchodzący weekend prawdziwe rajdowe widowisko.

Wstecz

Harmonogram ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka 2022:

Piątek, 18 listopada:
19:00 – Ceremonia startu rajdu
Sobota, 19 listopada:
8:48 – OS1 Zbigniewa Cieślara 1 (7,27 km)
9:18 – OS2 ProfiPower 1 (8,33 km)
11:13 – Serwis A (Kaczyce, 30 minut)
12:01 – OS3 Zbigniewa Cieślara 2 (7,27 km)
12:31 – OS4 ProfiPower 2 (8,33 km)
14:26 – Serwis B (Kaczyce, 30 minut)
15:14 – OS5 Zbigniewa Cieślara 3 (7,27 km)
15:44 – OS6 ProfiPower 3 – Power Stage (8,33 km)
16:45 – Ceremonia mety

Końca dobiegł ProfiAuto 46. Rajd Cieszyńska Barbórka.

Według nieoficjalnych wyników najszybciej trasę klasyka pokonali Michał Tochowicz i Piotr Białowąs, reprezentujący barwy ProfiAuto. Zaledwie 0,7 s stracili do nich Kamil Bolek i Łukasz Jastrzębski, jadący w barwach firmy Kratki. Podium rajdu skompletowali Piotr Parys i Andrzej Górski.

Tochowicz i Białowąs w klasie Open 1 wygrali wszystkie próby rajdu i cały rajd, pokonując załogi Parys / Górski oraz Pisz / Gerber. To samo można powiedzieć o załodze Bolek / Jastrzębski, z tym, że oni wszystkie odcinki rajdu wygrali w klasie Open 2, pokonując na mecie uzupełniające podium duety BRUK RallyTeam Świder / Borycki oraz Górny / Roik.

Jeśli chodzi o Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska oraz Rajdowe Mistrzostwa Południa, zwyciężyli Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek, którzy wygrali tylko jedną próbę, ale pokazali niesamowitą skuteczność i równe tempo na przestrzeni całego rajdu. Drugie miejsce zajęli Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek. Oni dzięki temu wynikowi zostają nowymi mistrzami Śląska oraz mistrzami Południa. Podium rajdu w klasyfikacji RSMŚL oraz RMP skompletowali Marcin Gluza i Kamila Klaczańska. Co ciekawe ? oni zwyciężyli podczas ProfiAuto 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka najwięcej oesów, trzykrotnie wygrywając oes Zbigniewa Cieślara. To jednak nie wystarczyło do triumfu w rajdzie.

Jeśli chodzi o konkretne klasy, to w A1 wygrali Krzysztof Stańdo i Dariusz Gurdziołek, w A2 Maciej Hawro i Wojciech Kolaczek, w Pucharze Peugeota i Citroena Marcin Biernat z Alicją Biernat, w RN1 Kamil Kawalec z Sebastianem Krzyżowskim, zaś w RN3 Damian Boncela i Jacek Wasilewski.

W kategorii Classic zwyciężyli Przemysław Kurek i Grzegorz Bieniek. Drugie miejsce zajęli Waldemar Śliwka i Aleksandra Przybyłek, trzecie z kolei Michał Szerla i Grzegorz Ślęczka.